جت پرینتر صنعتی چیست؟

جت پرینتر صنعتی چیست؟

جت پرینتر چیست ؟ هر چاپگری که در خط تولید برای چاپ مستقیم اطلاعاتی نظیر تاریخ تولید، شماره سریال و.. روی محصولات استفاده میشود جت پرینتر صنعتی است.

جت پرینتر صنعتی به زبان ساده
جت پرینتر چیست ؟ هر چاپگری که در خط تولید برای چاپ مستقیم اطلاعاتی نظیر تاریخ تولید، شماره سریال و.. روی محصولات استفاده میشود جت پرینتر صنعتی است.

هر جت پرینتر صنعتی این مشخصات را دارد:
1) امکان چاپ اطلاعات متغییری از قبیل: تاریخ تولید، انقضا، ساعت، شمارنده و… را دارد. و معنی آن این است که اطلاعات متغییر بصورت اتوماتیک تغییر میکنند و نیازی به تنظیمات دستی نیست.
اگر شما نیاز به چاپ اطلاعات متغییر ندارید. بسته به نوع محصول میتوانید دنبال گزینه های جایگزین باشید. این جایگزینها از لحاظ قیمت اولیه و هزینه های جاری انتخابهای بهتری هستند. (همکاران ما برای راهنمایی در خدمت شما هستند.)

2) تفاوت دیگر جت پرینتر با پرینترهای معمولی امکان چاپ بدون تماس آنهاست. که این امر در خط تولیدهای بسیاری ضروری است. (مثلا: روی خط تولید آب معدنی، رب، شوینده ها و …)

3) سرعت بالا یکی دیگر از المانهای لازم برای جت پرینتر صنعتی است و حداقل انتظار مربوط به سرعت، کاهش ندادن بهره وری خط تولید بدلیل سرعت پایین است.

این دستگاهها مناسب محیط سخت و خشن صنعتی طراحی شده اند و دارای درجه های حفاظتی (IP) بالایی هستند.

این دستگاهها با تکنولوژیهای متنوعی در بازار موجود هستند و هر کدام دارای مزایا و معایبی هستند. که ما تلاش میکنیم با توجه به صنعت شما دستگاهی به شما معرفی کنیم که بیشترین بهره وری را از لحاظ کارایی و هزینه ای داشته باشد.

انواع جت پرینتر صنعتی
تکنولوژیهای CIJ ، D.O.D ، laser ،TTO و TIJ معروفترین و پراستفاده ترین تکنولوژیهای جت پرینتر هستند و با توجه به صنعت حوزه فعالیتتان یک یا دو عنوان از آنها میتواند بهترین کارایی را برای شما داشته باشد.

برای مثال: برای خط تولید آب معدنی بهترین انتخاب جت پرینتر لیزری است. که هم سرعتهای بالا را پشتیبانی میکند و هزینه های جاری آن در کوتاه مدت نزدیک به صفر است. اما همین دستگاه در صنعت لبنیات تقریبا بلااستفاده است و روی ۹۰ درصد از محصولات قادر به چاپ با کیفیت نیست. انتخاب بعدی جت پرینتر CIJ است که قیمت اولیه پایینتری دارد.